المپیاد بین‌المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد بین المللی زبان هیپو

معرفی المپیاد بین‌المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد بین‌المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد زبان انگلیسی هیپو از سال ۲۰۱۲ تاکنون توسط انجمن جهانی هیپو (Global Hippo Association) به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌گردد. سالانه داوطلبین از ده¬ها کشور غیر انگلیسی‌زبان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این المپیاد سالانه مهارت‌های زبان انگلیسی ده‌ها هزار داوطلب از سراسر جهان را به رقابت می‌گذارد. دفتر مرکزی المپیاد جهانی هیپو در کشور ایتالیا قرار دارد و ایران در سال 2020 برای نخستین ‌بار در این المپیاد شرکت نمود.

در این المپیاد دانش آموزان 6 تا ۱۹ سال در شش سطح و در چهار مهارت خوان‌داری، نوشتاری، گفتاری و شنیداری با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و دانش خود را برای کسب جوایز ارزشمند المپیاد هیپو همچون کسب مدال قهرمانی، گواهینامه بین‌المللی، کمپ تابستانه هیپو و سایر جوایز نقدی و غیر نقدی این المپیاد می‌آزمایند.

المپیاد هیپو در سه مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول و دوم در شهرهای مختلف ایران و مرحله سوم (فینال) به‌صورت مجتمع در ایتالیا (به‌صورت حضوری) به انجام می‌رسد. همچنین انجمن جهانی هیپو این شانس را برای نفرات برتر جامانده از فینال فراهم آورده که پس از مرحله دوم در یک مرحله شانس مجدد شرکت کنند و مجدداً بخت خود را برای راه‌یابی به فینال بیازمایند. در سال 2023 مرحله شانس مجدد در کشور ترکیه برگزار خواهد شد. (در سال 2022 مرحله شانس مجدد در شرم‌الشیخ مصر برگزار شد.)

اهداف المپیاد زبان انگلیسی هیپو

این المپیاد رویدادی بین‌المللی است در جهت ارتقاء سطح زبان انگلیسی داوطلبان و به چالش کشیدن آن‌ها! در حقیقت رویداد هیپو داوطلبان را تشویق می‌کند تا حس مشترک هویت و یکپارچگی را توسعه و گسترش دهند و جوانان و نوجوانان زبان‌آموز به‌عنوان یک جامعه علمی از سراسر جهان به یکدیگر نزدیک‌تر شوند.

درواقع هدف اصلی این المپیاد ایجاد بستری برای روابط دوستانه میان جوانان سراسر جهان و همچنین درک و تجربه رقابت بین‌المللی برای آن‌هایی است که به زبان انگلیسی علاقه‌مند هستند.

نمایندگی مرکزی هیپو در ایران

موسسه خلاقیت جوانان پارسه و زبان‌سرای حافظ (قائدی) به مدیریت اجرایی ارسطو قائدی برازجانی و مدیریت علمی بهادر قائدی برازجانی به پشتوانه بیش از سه دهه فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی زبان‌سرای حافظ در حوزه زبان انگلیسی مسئولیت نمایندگی المپیاد هیپو در ایران را بر عهده دارد. دفتر مرکزی موسسه خلاقیت جوانان پارسه و المپیاد هیپو در شهر برازجان (استان بوشهر) قرار دارد و با 3 شعبه در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز فعالیت می‌کند. این موسسه در تمامی روزهای غیر تعطیل پاسخگوی نمایندگی‌ها و متقاضیان است.

مدرسه آنلاین هیپو

مدرسه آنلاین هیپو

موسسه خلاقیت جوانان پارسه و نمایندگی المپیاد بین‌المللی هیپو در ایران باهدف رشد و اعتلای متقاضیان شرکت در المپیاد جهانی هیپو و ایجاد آمادگی لازم در متقاضیان و ارتقای سطح علمی زبان‌آموزان ایرانی و رساندن این زبان‌آموزان به سطح آمادگی علمی شرکت‌کنندگان سایر کشورها در المپیاد هیپو، مدرسه آنلاین هیپو را راه‌اندازی نموده است. مدرسه‌ی هیپو تلاش می‌کند آشنایی لازم با آزمون‌های بین‌المللی را از طریق برگزاری کلاس‌ها در اختیار متقاضیان قرار دهد. همسان‌سازی آموزش در سطح کشور با پارامترهای بین‌المللی از دیگر اهداف نهایی این مدرسه است. در این مدرسه طرح‌هایی همچون تربیت مدرس دوره‌های آمادگی المپیاد هیپو به‌صورت حضوری و آنلاین، برگزاری کارگاه‌های آموزش مدرس و سوپروایزری، برگزاری دوره‌های آموزشی هیپو ویژه شرکت‌کنندگان در المپیاد به‌صورت حضوری و آنلاین، برگزاری آزمون‌های آمادگی به‌منظور بالا بردن سطح آمادگی متقاضیان جهت شرکت در آزمون‌های اصلی سطوح مختلف هیپو و… تعریف‌شده است. کلاس‌های مدرسه هیپو به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند و متقاضیان ثبت‌نام در مدرسه آنلاین به نزدیک‌ترین نمایندگی ارائه خدمات موسسه خلاقیت جوانان پارسه هدایت و نسبت به انجام فرایند ثبت‌نام اقدام می‌نمایند و دوره‌ها و کلاس‌های خود را انتخاب می‌کنند. تاریخ برگزاری طبق برنامه و جدول زمان‌بندی به‌صورت ماهیانه و با اعلام قبلی دفتر مرکزی موسسه خلاقیت جوانان پارسه (زبان‌سرای حافظ) به انجام می‌رسد.

کمپ‌های تابستانه هیپو

کمپ تابستانه هیپو (Hippo Summer Camp) یک برنامه آموزشی و مهارتی برای نوجوانان است که مدل مشابهی از آن در بسیاری از دیگر کشورها همچون انگلستان، کانادا، آمریکا و … در فصل تابستان برگزار می‌شود.

کمپ تابستانی یک برنامه‌ی جامع آموزشی است که با استفاده از ابزارهای متنوع آموزشی طیف وسیعی از فعالیت‌ها و مهارت‌ها همچون موسیقی و شعر، ورزش، کاردستی و خلاقیت، نقاشی با مداد رنگی، آبرنگ و گواش، خمیر بازی، نمایش فیلم، داستان‌سرایی و نقش‌پردازی و کامپیوتر را شامل می‌شود. البته استفاده یا عدم استفاده از چنین ابزارها و موضوعاتی به سن و سطح زبانی شرکت‌کنندگان و البته ایده و استراتژی برگزارکنندگان هر کمپ بستگی دارد. هدف اولیه‌ی بسیاری از این کمپ‌ها تقویت زبان انگلیسی، مهارت‌های ورزشی و یا فرهنگی است. ایجاد یک محیط واقعی که می‌تواند به هنرجویان در راستای آموختن مهارت‌های جدید در یک فضای امن و آموزشی کمک کند.

موسسه خلاقیت جوانان پارسه علاوه بر مشارکت در برگزاری کمپ هیپو توسط انجمن جهانی هیپو در ایتالیا به‌عنوان نماینده این انجمن در ایران، اقدام به طراحی کمپ هیپو در ایران نموده که از تابستان 1402 به‌صورت سالانه برگزار خواهد شد. در این کمپ‌ها مدرسان بین‌المللی زبان انگلیسی دارای سطح زبانی C2 به تدریس می‌پردازند.

پیمایش به بالا