آغاز ثبت نام کمپ های تابستانه هیپو ایتالیا

همانطور که پیش تر و از طریق پایگاه های اطلاع رسانی موسسه خلاقیت جوانان پارسه و هیپو ایران اعلام شد کمپ تابستانه هیپو تابستان سال 1402 برگزار خواهد شد و نوجوانانی از کشورهای مختلف دنیا دور هم جمع می شوند تا یک تجربه لذتبخش از آموزش، تفریح و سرگرمی را در سرزمین چکمه ای شکل مدیترانه (ایتالیا) بگذرانند. در مورد کمپ های تابستانه به اختصار می توان گفت کمپ تابستانه هیپو (Hippo Summer Camp) یک برنامه آموزشی و مهارتی برای نوجوانان است که مدل مشابهی از آن در بسیاری از کشورها همچون انگلستان، کانادا، آمریکا و … در فصل تابستان برگزار می‌شود و انجمن جهانی هیپو چنین کمپی را در تابستان 2023 در ایتالیا و البته موسسه خلاقیت جوانان پارسه و هیپو ایران نیز مدل مشابهی از آن را در تابستان 1402 در کشور عزیزمان ایران برگزار خواهند کرد.

بطور کلی کمپ تابستانی یک برنامه‌ی جامع آموزشی است که با استفاده از ابزارهای متنوع آموزشی، طیف وسیعی از فعالیت ها و مهارت‌ها همچون موسیقی و شعر، ورزش، کاردستی و خلاقیت، نقاشی، خمیربازی، نمایش فیلم، داستان سرایی (Story telling)  و نقش پردازی (Role play) و کامپیوتر را شامل می‌شود. البته استفاده یا عدم استفاده از چنین ابزارها و موضوعاتی به سن و سطح علمی شرکت کنندگان و البته ایده و استراتژی برگزارکنندگان هر کمپ بستگی دارد. هدف اولیه‌ی بسیاری از این کمپ‌ها تقویت زبان انگلیسی، مهارت‌های ورزشی و یا فرهنگی است. ایجاد یک محیط علمی و آموزشی که می‌تواند به هنرجویان در راستای آموختن مهارت‌های جدید در یک فضای امن و آموزشی کمک کند.

انجمن جهانی هیپو بنا دارد در تابستان پیش رو کمپ علمی و آموزشی 2023 را در دو منطقه از کشور تاریخی و زیبای ایتالیا برگزار کند تا فرصت آموزش در یک محیط جذاب و علمی برای نوجوانان هیپویی از ملیت های مختلف فراهم شود. در کمپ تابستانه انجمن جهانی هیپو (کمپ های ایتالیا) که ویژه نوجوانان 12 تا 19 ساله طراحی شده مدرسان بین المللی زبان انگلیسی به تدریس می پردازند و دانش آموزان شرکت کننده در کمپ ها در یک محیط علمی با حضور همسالان خود از فرهنگهای مختلف قرار می گیرند تا علاوه بر آموزش، یک تجربه شگفت انگیز اجتماعی و فرهنگی نیز به دست بیاورند.

گروه های سنی و دیگر شرایط کمپ تابستانه هیپو ایتالیا:

* کمپ های تابستانه انجمن جهانی هیپو در دو سطح 12 تا 14 سال (از 15/07/2023 تا 24/07/2023) و 15 تا 19 سال (از 08/06/2023 تا 16/06/2023)  تعریف شده و در دو محل مجزا برگزار می شود.

* هزینه شرکت در کمپ برای هر نفر مبلغ 1200 یورو است که شامل اقامت در ایتالیا، آموزش، غذا، نظافت روزانه، ورود به امکانات جنبی همچون استخر شنا، زمین بسکتبال و… می باشد.

*** اخذ ویزا و ترانسفر از مبدا تا محل کمپ و بازگشت به مبدا (در پایان کمپ) بر عهده خود متقاضی است.

*** ضوابط کمپ و چگونگی پرداخت هزینه توسط انجمن جهانی هیپو بصورت کاملن شفاف و ضابطه مند تعریف شده که پس از نام نویسی متقاضیان از طریق ایمیل های اعلام شده به ایشان ابلاغ خواهد گردید.

چگونگی ثبت نام در کمپ های انجمن جهانی هیپو:

نوجوانان علاقه مند به آموزش زبان انگلیسی که از 12 تا 19 سال سن دارند می توانند با نام نویسی در پنل ویژه Hippo summer camp (HSC) در لیست متقاضیان شرکت در کمپ تابستانه انجمن جهانی قرار بگیرند. پس از پایان مهلت ثبت نام، در هر سطح کمپ تعداد 8 نفر از متقاضیان که در دوره های گذشته المپیاد جهانی هیپو رتبه بالاتری کسب کرده اند برگزیده و انجمن جهانی هیپو معرفی خواهند شد. در گزینش نفرات، کسانی که زودتر اقدام به ثبت نام کرده باشند در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت.

لینک اختصاصی ثبت نام در کمپ تابستانه انجمن جهانی هیپو (کمپ های ایتالیا):

https://formafzar.com/form/italycamp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا